اینترنت 5G در ایتالیا

25 آذر 1396
اینترنت 5G در ایتالیا

در اوایل سال ۲۰۱۲ ،اتحادیه بین ‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل ،برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌ المللی موبایلی  (IMT)  برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-2020) آغاز کرد.
در نتیجه رسما یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس ،شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتور های اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک بدنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت g5 در کشور های مختلفی هستند و از توانایی ‌ها و برنامه ‌های خود در این زمینه رونمایی می کنند.
نسل پنجم شبکه تلفن همراه g5 ،استاندارد های پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می ‌شود.
برنامه‌ ریزی آن بر افزایش سرعت اتصال اینترنت از سمت اپراتور ها به میزان ۲۰ گیگابیت ،به همراه افزایش ظرفیت بیشتر نسبت به نسل چهارم هدف‌گذاری شده است.
هم اکنون اپراتور وودافون با همکاری غول تکنولوژی هووآی درصدد اجرای آزمایشی برقراری و اتصال به نسل جدید اینترنت در شهر میلان ایتالیاست چراکه ایتالیا یکی از کشور هایی است که اعلام کرده است که می خواهد در زمینه برقراری و ارائه نسل جدید و پرسرعت اینترنت برای کاربران و شهروندانش در سال های آینده پیشگام باشد.
در این اجرای آزمایشی که با همکاری اپراتور وودافون ،هووآوی و وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا انجام شد ،به منظور پوشش دهی بیشتر و ظرفیت بالاتر از تکنولوژی  Massive MIMO و همچنین پهنای باند با فرکانس ۳.۷ الی ۳.۸ گیگاهرتز استفاده شد.
کشور ایتالیا بار ها و بار ها نشان داده است که در توسعه تحقیقاتی نسل جدید اینترنت g5 در قاره اروپا بازار بسیار خوب و پر تب و تابی دارد و همچنان درصدد برقراری و راه اندازی شبکه اینترنت پرسرعت و جدید g5 است.

نوشته های مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیگاهی ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد.