دولت همراه وارد فاز نهایی شد

29 آبان 1396
دولت همراه وارد فاز نهایی شد

مدیرکل مرکز فاوا و امنیت نهاد ریاست جمهوری گفت: پروژه راه اندازی خدمات «دولت موبایل» در کشور به زودی نهایی می شود و این سرویس روی تمامی پلتفرم های پرداخت درحال تست است.

مهدی بینا ،با بیان اینکه پروژه «دولت همراه» به عنوان بستری برای ارائه و دریافت خدمات دولت از طریق موبایل و دستیابی به هدف «دولت هوشمند» ،مراحل نهایی را می گذراند ،گفت: خدمات قابل ارائه از طریق این پروژه ،به صورت یکپارچه روی تمامی کانال های قابل ارائه موبایل در حال نهایی سازی و تست است.
وی در مورد کانال های موبایل گفت: امکان استفاده از خدمات دولت از طریق موبایل با کانال هایی چون «کد دستوری ،پیامک ،IVR  ،اپلیکیشن و شبکه های اجتماعی» فراهم شده و این پروژه فاز نهایی را می گذراند.
مدیرکل مرکز فاوا و امنیت نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در کنار این ،در حال تست و نهایی سازی سیستم های مرتبط با خدمات موبایل از جمله سیستم احرازهویت و امضای دیجیتال و نیز NFC ،هستیم که در صورت اتمام این موارد ،ارائه خدمات دولت همراه آغاز می شود.
بینا با بیان اینکه مرکز گسترش فناوری اطلاعات ایران وظیفه مدیریت و کنترل و نظارت این پروژه را به عهده دارد ،افزود: در این پروژه نهاد ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات به عنوان لایه حاکمیت حضور دارند و بخش خصوصی نیز مسئولیت به تصویرکشیدن این خدمات را برای مردم به عهده خواهد داشت.

نوشته های مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیگاهی ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد.